
Kreatív tippek
Utazási visszatekintés puzzle formájában
Közeleg a jó idő, ezzel együtt pedig, a nyári vakációk ideje is. Te is mindig egy rakás csodás fotóval térsz haza? Pontosan így éreztem én is a legutóbbi horvátországi kempingezésünk után. A napsütés, a Földközi-tenger és a finom ételek – ezek a fotók felejthetetlen utazási emlékeket idéznek fel. Az emlékek, amelyeket szívesen őrzök meg, ezúttal egy Prémium fényképes puzzle formájában kelhettek életre.
Hogy minél több utazási képet elhelyezhessek, a „Good Times” dizájnt választottam ki az 500 darabos verzióval, de bármelyik másik dizájnt választhattam volna. Alig tudtam dönteni a sok lehetőség közül. A puzzle-t közvetlenül online vagy a CEWE Fotóvilág szoftverben is megtervezheted.
Nézd csak, mi lett belőle…
Tippek a puzzle megtervezéséhez

500 vagy 1000 darab – a türelem kérdése.
A Prémium fényképes puzzle-t esetében választhatsz a „kisebb”, 500 darabos (34×48 cm) és a nagyobb, 1000 darabos (48×68 cm) változat közül. Csak a kirakó külső méretei változnak, a kiválasztott dizájn, valamint a benne használt fotók száma nem. Az egyes kirakós darabok mérete sem változik. Hogy melyik változatot választod, az csak a türelmeden múlik.

Kedvenc fotó vagy egy egész kollázs?
Hogy az egyedi tervezésű kirakóhoz egy kedvenc fotót választasz-e, vagy inkább egy egész kollázst készítesz, mindig ízlés kérdése. A CEWE Fotóvilág szoftver számos különböző dizájnlehetőséget kínál, itt mindenki megtalálhatja az ízlésének és az alkalomnak leginkább megfelelő megoldást.

Milyen képeket válasszunk egy fotókirakóhoz?
Vedd figyelembe a kép kiválasztásakor, hogy a motívum nagyban befolyásolja a későbbi kirakás nehézségi szintjét. Minél részletgazdagabb és aprólékosabb a kép, annál könnyebb az egyes kirakós darabokat elhelyezni. Minél nagyobbak azonban az egyszínű vagy hasonló területek (például az ég vagy a tenger), annál nehezebb ezeket összeilleszteni.

A színek harmóniája a kirakózás során
Annak érdekében, hogy egy puzzle-kollázs a lehető legharmonikusabb legyen, és úgy tűnjön, mintha „egy darabból készült volna”, érdemes egységes fotószerkesztési stílust alkalmazni. Ha minden fotóra ugyanazt a szűrőt vagy előbeállítást (preset) használjuk, az automatikusan összhangot teremt a kirakóson. Ezenkívül már a kezdetektől választhatunk olyan fotókat, amelyek egy meghatározott színcsaládhoz tartoznak.

A motívumok kiválasztása
A kirakós elemek elrendezésekor a kép témájától függően érdemes figyelmet fordítani a kirakós darabok külső vonalaira. Különösen fontos képrészleteknél kerülni kell, hogy egy vágás közvetlenül keresztülhaladjon rajtuk. Például egy portrénál, ahol emberek szerepelnek, ügyelni kell arra, hogy a vágás lehetőleg ne haladjon át az arc legfontosabb részein, például a szemeken. Ilyenkor segíthet, ha a képi elemeket az elrendezésben egy kicsit eltoljuk.
Boldog pillanatok újra és újra!
A horvátországi nyaralásunkból készült fényképes puzzle segítségével egy nyári estén a saját teraszunkon újraélhetjük az élményeinket, darabról darabra. A tenger varázslatos színei, a finom ételek és az olyan bájos kikötővárosok, mint Rovinj.
A Prémium fényképes puzzle összerakása közben egyértelművé válik, hogy a férjem sokkal türelmesebb nálam. Viszont én emlékszem jobban a részletekre és a kis pillanatokra az utazásunkból, hiszen én vagyok az, aki mindig fotókat készít, így ez talán természetes is. Éppen ezért a közös kirakózás a nyaralási képeinkkel mindkettőnknek rengeteg örömet okoz.
Talán Ti is kedvet kaptok a következő utazás után? Nálatok ki készíti a fotókat? És ki rendelkezik a legnagyobb türelemmel?
Szeretettel,
Nic